ПОРЯДОК організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки
ПОРЯДОК
організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні, перелік яких оприлюднений на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України в розділі - Оздоровлення
1. Цей Порядок визначає механізм організації оздоровлення дітей пільгових категорій у частині безоплатного забезпечення путівками на відпочинок та оздоровлення шляхом укладання трьохсторонньої угоди між Департаментом з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації, батьками дітей або особами, що їх замінюють, та дитячими закладами оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні, перелік яких оприлюднений на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України в розділі е - Оздоровлення.
2. Організація оздоровлення та відпочинку дітей здійснюється Департаментом з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад у межах повноважень. Джерело забезпечення – кошти обласного бюджету.
3. Безоплатними путівками за рахунок обласного бюджету забезпечуються в першу чергу діти, які зазначені в пункті 5 цього Порядку та зареєстровані в територіальних громадах, на яких ведуться бойові дії, відповідно до наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року № 309 станом на 31 травня 2023 року.
4. Пріоритетним напрямом оздоровлення дітей є забезпечення їх путівками на відпочинок та оздоровлення.
5. Безоплатними путівками на оздоровлення та відпочинок забезпечуються: діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 2 діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; діти з інвалідністю, здатними до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань); діти із багатодітних сімей, батьки яких мають 5 та більше дітей; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
6. Строк перебування в таборі за путівкою становить: відпочинок – 14 календарних днів та оздоровлення – 21 календарний день.
7. Для взяття на облік та забезпечення безоплатно путівкою у виконавчі органи сільських, селищних, міських рад за місцем реєстрації подаються такі документи: 1) для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування: заява копія документа, що посвідчує особу; копії документів, що підтверджують статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування; 2) для дітей з інвалідністю, здатних до самообслуговування (за відсутності медичних протипоказань); дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях; дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах: заява копія документа, що посвідчує особу; копія документа, що підтверджує належність дитини до зазначеної категорії; 3) для дітей із багатодітних сімей де 5 та більше дітей: заява 3 копія документа, що посвідчує особу; копія посвідчення дитини з багатодітної сім'ї або довідка про склад сім'ї; 4) для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»: заява копія документа, що посвідчує особу; копія посвідчення учасника бойових дій батька / матері; 5) для дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи: заява копія документа, що посвідчує особу; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
8. Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад отримують документи, передбачені пунктом 7 цього Порядку, та передають в Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації для здійснення реєстрації заяв та облік дітей пільгових категорій окремо щодо забезпечення їх путівками.
9. Терміни подачі документів – червень-листопад 2023 року.
10. Забезпечення дітей путівками здійснюється з дотриманням вимог пункту 5 цього Порядку в межах виділених коштів.
11. Батьки, або особи, що їх замінюють, самостійно обирають заклад оздоровлення та відпочинку. Для багатодітних сімей, батьки, або особи, що їх замінюють, самостійно обирають, разом чи окремо оздоровлювати своїх дітей.
12. Оплата послуг із оздоровлення або відпочинку, наданих дітям, здійснюється відповідно до умов договорів шляхом безготівкового перерахування коштів закладам оздоровлення та відпочинку для компенсації вартості путівок.
13. Вартість путівки складає: відпочинок на 14 днів – 11900 грн, оздоровлення на 21 день – 17850 грн на дитину. Якщо вартість путівки перевищує граничну, то різниця доплачується за рахунок батьків.
14. Відповідальна особа виконавчих органів сільських, селищних, міських рад за місцем проживання роз’яснює батькам дітей або особам, які їх замінюють, порядок одержання путівки.
15. Факт надання закладами послуг дитині підтверджується зворотним талоном путівки, який повертається батьками органу, який видав путівку.
16. За дітьми, які перебували на обліку та не отримали путівки в поточному році, не зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік.
17. Подача недостовірної інформації, яка подається згідно з цим Порядком, є підставою для звернення Департаментом з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації до правоохоронних органів та суду щодо повернення всієї суми путівки. 4 18. До таборів дітей відвозять та забирають самостійно батьки або особи, які їх замінюють за власні кошти.