STOP булінг

Як батькам і школі запобігти булінгу?

Як допомогти дитині, якщо вона виявилася агресором?

Як допомогти дитині, якщо вона піддається булінгу?

Як зрозуміти, що ваша дитина піддається булінгу?

Корисні посилання щодо теми антибулінгу

На сайті Міністерства освіти і науки України зібрані корисні посилання на тему протидії булінгу для дітей, батьків, педагогів та усіх небайдужих. У цьому розділі можна знайти напрацювання як міжнародних організацій, так і національних державних установ та громадських організацій. Серед представлених матеріалів є посібники, дослідження щодо природи булінгу та профілактичних заходів у закладі освіти; статті, соціальні проекти та відеоматеріали про методи боротьби з булінгом у дитячому середовищі; досвід інших країн за темою.

Ознайомитись з переліком ресурсів можна за посиланням https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

Джерело: Міністерство освіти і науки України.

5 мультфільмів, які допоможуть запобігти булінгу серед дітей

Профілактика насильства та булінгу

Нормативно-правові документи з питань запобігання, протидії домашньому насильству та булінгу

Постанова КМ України в «Про затвердження порядку взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі» від 22.08.2018. №658

Наказ МОН України  від 02.10.2018 № 1047 «Про затвердження Методичних рекомендації  щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства  і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами»

Лист МОН України від 18.05.2018 № 1/11-5480  «Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії  насильству»

Лист МОН України від29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу»

Закон України від 18.12.2019 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»

Наказ Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров`я України  від 19.08.2014 №564/836/945/577 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення»

Матеріали для використання в роботі

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти

Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі освіти та відповідальність осіб причетних до булінгу

Корисні посилання щодо теми антибулінгу на сайті МОН України

Алгоритм роботи для спеціалістів, які зіштовхнулися з булінгом в дитячому середовищі

Що таке булінг

Буклет "Зупинимо булінг разом"

Буклет "Зупинимо булінг разом" (новий)

Корисні матеріали щодо запобігання та протидії насильству

Протидіємо булінгу: чого НЕ треба робити вчителю

Тиждень протидії булінгу в школі

Механізм взаємодії учасників освітнього процесу в разі виявлення випадку жорстокого поводження з дітьми

STOP БУЛІНГ

Телефони довіри:

-  Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

-  Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

-  Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

-  Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

-  Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 76;

-  Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

-  Національна поліція України 102.

Булінг (від анг. to bull – переслідувати) – небажана агресивна поведінка дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною або групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України щодо протидії булінгу» (проект Закону реєстр. №8584)

СТОП НАСИЛЬСТВУ

Що необхідно робити, якщо дитина стала жертвою булінгу?

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ШКОЛЯРІВ!

Булінг в Україні

Жертви й ініціатори булінгу

Форми та види булінґу

Наслідки шкільного насилля