«School travel: місцями мрій»
«School travel: місцями мрій» – це екскурсійний маршрут родзинками Миропільської територіальної громади.
Отже, яка ідея проєкту?
Ми хотіли б проводити екскурсії для навчальних закладів з різних куточків нашої області. І були б дуже раді приймати запрошення у відповідь. Тож наш проєкт – це своєрідна ініціатива, яка допоможе навчальним закладам будувати партнерські відносини та обмінюватися досвідом, учням – культурно розвиватися, досліджувати рідний край, знаходити товаришів та однодумців.
Так, поки що – це дитячий туризм. Але ми не збираємося на цьому зупинятися і будемо розвивати проєкт далі. Можливо в майбутньому, він переросте в масштабний туристичний бренд, який буде приносити громаді прибуток.
Протягом останніх місяців над втіленням ідеї працювала команда із 15 осіб. До її складу ввійшли керівники закладів освіти, керівники гуртків, педагог-організатор, лідери учнівського самоврядування, вихованці гуртка «Школа «Лідер» та «Юні екскурсоводи». Але, якщо враховувати всіх хто долучився – нас на багато більше.
Чому ми обрали саме екскурсійний маршрут? Дуже просто. Наш край є туристично-привабливим. На території громади розташовуються туристичні бази, зелені садиби, кемпінги і тому подібне. Але ж що з того громаді?
Тож як все почалося?
Першочергово, було створено робочу групу, яка займалася відбором екскурсійних об’єктів. В результаті було відібрано 11 локацій в 4 населених пунктах.
Саме розміщення об’єктів і стало визначальним при розробці маршруту екскурсії.
Наступним кроком був збір матеріалів для підготовки тексту екскурсоводів. Дослідницько-пошуковою роботою займалися вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» на чолі з керівником.
Коли всі матеріали були готові, лідери учнівського самоврядування виступили на засіданні сесії Миропільської сільської ради з метою інформування депутатів про те, що ми беремо участь у конкурсі соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду» та ознайомили зі своєю ідеєю. Підтримка від керівництва громади важить дуже багато. Це ми відчули на практиці. За сприяння органів місцевого самоврядування дуже швидко і продуктивно вирішувалися проблемні питання. Наприклад – це перевезення учасників.
Далі, представники учнівського самоврядування створили короткі відео-ролики, які презентують відібрані локації. На їх основі було створено інтерактивний плакат, який презентовано для конкурсу та відеоролик для YouTube, який буквально за 1 день набрав близько 500 переглядів. На сьогодні ролик набув такого поширення, що злічити пререгляди уже практично не можливо. Особливого драйву нашому відеороликові надав саундтрек «Лови момент» гурту «АНТИТІЛА», на використання якого виконавці люб’язно надали нам дозвіл.
Також маршрут має власний логотип, який ми використали для виготовлення сувенірної продукції. Ми замовили першу партію силіконових браслетів з нашим лого. Звичайно це фінансові затрати. І тут долучився представник соціально-відповідального бізнесу – ФОП Прилєпа Євген Євгенович – місцевий підприємець.
Звісно, розкрутка туристичних об’єктів не можлива без якісних світлин. Ми звернулися до членів Сумського фототовариства «Друзі Дагера» Ірини Варламової, Євгенії Дюкаревої, Сергія Гуцана, Вікторії Закорко, які надали нам дозвіл на використання авторських світлин.
Також з популяризацією нашого проекту нам допомогли громадська організація «Простір рівних можливостей» та «Благодійний фонд «Фенікс Суми». До речі, маємо від них відгуки.
Визнаємо, що кожен проєкт має ризики. Нашим став COVID-19. Дійсно, саме карантинні обмеження не дають нам дійти до логічного завершення реалізації проєкту. Адже, якщо є екскурсійний маршрут – ним мають подорожувати туристи. Тож, ми з нетерпінням чекаємо зняття всіх карантинних обмежень, щоб прийняти перших гостей.
8 грудня 2021 року у межах V освітнього форуму «Освіта Сумщини: синергія та трансформація» відбулося засідання круглого столу «Проєкти соціальної дії: від ідеї до реалізації». Участь у круглому столі взяла Степченко Валерія, яка презентувала «School travel: місцями мрій». Учасники отримали позитивний досвід щодо розроблення та реалізації власних проєктів, спілкуючись зі спікерами круглого столу, зокрема Дібровою Владиславом, членом правління громадської організації «Ліцей». До спілкування у форматі онлайн долучилися 33 заклади загальної середньої, позашкільної освіти області.
І нарешті, 15 грудня на обласному форумі позашкільників Сумщини директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова підбила підсумки другого етапу обласного конкурсу соціально-освітніх проєктів «Діти розбудовують громаду». «School travel: місцями мрій» Миропільського НВК та ЦДЮТ зайняв перше місце. Президент школи Степченко Валерія отримала грамоту та подарунок від Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.