Як психологічно підготуватися до ЗНО
Як психологічно підготуватися до ЗНО
Для того, щоб у кризовій ситуації не втрачати голови, необхідно не ставити перед собою надзавдань і надмети. Не варто чекати, доки ситуація стане катастрофічною. Починайте готуватися до іспитів заздалегідь, помалу, частинами, спокійно. Якщо дуже важко зібратися із силами і з думками, спробуйте запам’ятати спочатку найлегше, а потім переходьте до вивчення складного матеріалу. Щодня виконуйте вправи на зняття напруження, втоми, на розслаблення.
Як уникнути хвилювань
- Запишіть на аркуші паперу те, що вас непокоїть. Покладіть його під подушку або в шухляду столу на сім днів. Доти, можливо, проблема вирішиться сама собою або її вже розв’яжете ви.
- Запитайте себе: «Чи допомагає хвилювання впоратися із ситуацією?» Коли ви зрозумієте, що ні, придумайте щось, що справді могло б зарадити.
- Якщо ви можете порадитися з батьками, зробіть це. Попросіть їх підтримати вас. Якщо ви не можете поговорити з батьками, знайдіть іншого дорослого, якому ви довіряєте, і поговоріть із ним або нею. Удвох ви, напевно, придумаєте розумний план, як впоратися з вашим хвилюванням.
- Пам’ятайте: занепокоєння – це емоція, а не метод розв’язання проблем.
- Якщо ваші переживання стали нав’язливими, зверніться до шкільного психолога.
Що робити, якщо втомилися очі?
Виконайте дві будь-які вправи:
– погляньте по черзі вгору-вниз (25 с), ліворуч-праворуч (15 с);
– напишіть очима своє ім’я, по батькові, прізвище фіксуйте погляд то на віддаленому предметі (20 с), то на аркуші паперу перед собою (20 с);
– намалюйте очима квадрат, трикутник – спочатку за годинниковою стрілкою, потім навпаки.
Як легше запам’ятовувати?
– Не завжди що більший обсяг матеріалу, то важче його запам’ятати. Великий уривок вивчати корисніше, ніж короткий вислів.
– Запам’ятати легше те, що розумієш.